Spotkanie z panią przyrodniczką

W poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. nasi uczniowie wzięli udział w interesującym spotkaniu edukacyjnym z Panią Niną Szymańską, pracownikiem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Poznali przykładowe formy ochrony w województwie świętokrzyskim, ciekawostki dotyczące niektórych zwierząt chronionych oraz mieli możliwość poznania na czym polega praca przyrodnika. Dziękujemy p. Ninie za odwiedziny w naszej szkole.
Celem działania Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych jest zachowanie i popularyzacja wartości przyrodniczych, historycznych i kulturowych oraz walorów krajobrazowych Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w warunkach zrównoważonego rozwoju.

(ACh)

Foto: ACh, DJ, JN