Warsztaty profilaktyczne z sanepidem

W czwartek, 4 kwietnia 2024 r. Szkołę Podstawową w Kleczanowie odwiedziły pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sandomierzu. Panie Anna Stasiak i Aneta Bober spotkały się z dziećmi z klas 0- III , a następnie z klasami IV-VIII. Podczas pogadanki z młodszymi uczniami poruszyły temat higieny osobistej, przypomniały w jaki sposób dbać o zdrowie i kondycję fizyczną. Nie zabrakło również prawidłowej instrukcji mycia rąk. Na koniec wszyscy obejrzeli tematyczną bajkę edukacyjną. W klasach starszych panie z sanepidu omówiły edukację konsumencką ukierunkowaną na sprawdzanie składu produktu, zwracanie uwagi na termin przydatności do spożycia i minimalnej trwałości, jak przechowywać i nie marnować żywności, wpływ diety na środowisko. Zaprezentowały film animowany z serii „Zdrowie? Ogarniam TO!”, ukazujący znaczenie poszczególnych składników diety w czasach łatwo dostępnych, przetworzonych produktów. Przypomniały również, że napoje energetyzujące mają szkodliwy wpływ na rozwój młodego organizmu i dozwolone są od 18 roku życia. Spotkania były nawiązaniem do obchodzonego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia, w tym roku pod hasłem: „Moje zdrowie, moje prawo”. Dziękujemy naszym gościom za cenne warsztaty.

(JN/MW)

Foto: JN, MW