Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Szkolne obchody Dnia Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. 3 kwietnia 2024 r. wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Dla uczniów klas 0–3 przeprowadzono warsztaty nt. „Poznaj autyzm”, podczas których odbyła się projekcja filmów „Amazing things happen” ,,Podróż Marii" oraz „Jaś i niebieskie motyle” wraz z pogadanką. Klasy IV-VIII obejrzały film, pt. ,,Autyzm. Wystarczy zrozumieć". Następnie dzieci wzięły udział w sensorycznych zabawach, angażujących do pracy zmysły. Czekała na nich ścieżka sensoryczna, rozwijająca wyobraźnię dotykową i koordynację ruchową. Naszym celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień. Koordynatorami szkolnych działań byli nauczyciele wspomagający Marta Warzocha i  Agnieszka Ochmańska.

(MW)

Foto: MW, JN, DJ