Wielkanoc puka do drzwi...

Święta Wielkanocne to czas niezwykły i urokliwy, łączący świat przyrody z tradycją ludową oraz z obrzędami religijnymi. W ramach przygotowania do tak ważnego święta w dniu 27.03.2024 r. w Szkole Podstawowej w Kleczanowie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panie Ewę Krzemińską i Agnieszkę Ochmańską. Podczas przedstawienia grupa uczniów zaprezentowała społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom polskie tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Młodzi artyści recytowali wiersze i opowiadali o zwyczaju robienia palm wielkanocnych, o sposobach przygotowywania pisanek a także o tradycji śmigusa-dyngusa. Podczas akademii rozbrzmiewały pięknie wykonane przez naszych zdolnych uczniów pieśni wielkanocne, które dodały uroczystości wyjątkowego klimatu i przybliżyły zgromadzonym atmosferę świąt. Cała uroczystość odbywała się w wiosennej i świątecznej scenerii autorstwa p. Anny Tyban.

(AO)

Foto: JN, MW, DJ