Świętowanie po irlandzku, czyli Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

18 marca 2024 r., w poniedziałek, w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii. Z tej okazji została przygotowana gazetka szkolna, na której umieszczone zostały symbole związane z tym świętem. Klasy rozpoczęły ten dzień od wysłuchania audycji o Irlandii, historii kraju, muzyce, sporcie i kulturze. Młodsze klasy wykonały maski skarzata Leprechauna oraz oglądały bajkę o Świętym Patryku w wersji angielskiej. Oprócz tego utrwalały słownictwo związane z symbolami tego święta, grając w różne gry. Na górnym korytarzu można było zobaczyć wspaniałe prace plastyczne dzieci. Na tablicach umieszczone zostały najważniejsze fakty o Irlandii. Największą atrakcją okazały się przebrania uczniów. Pomysły były bardzo różne, uczniowie naklejali koniczynki na kapelusze, doklejali brodę, wycinali falbanki do nakrycia głowy. Kreatywność dzieci była rewelacyjna, a ilość prac konkursowych świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem. Tradycyjnie nad całością szkolnych działań czuwała nasza anglistka p. Anna Małkiewicz.

Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym, pt. ,,Symbole Irlandii" to:

1.miejsce – Kacper Zimnicki, kl.I

2.miejsce – Patryk Dobek, kl.II

3.miejsce – Antoni Kolasa, kl. I i Maja Cieśla, kl.IV.

Uczniowie nagrodzeni za kreatywny i najbardziej pomysłowy strój to:

1.miejsce – Antoni Siudak, kl.II

2.miejsce – Kacper Zimnicki kl.I i Kacper Tenderenda kl.III