Sukces Mai w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Sandomierzu

W czwartek i w piątek,  14-15 marca 2024 r. w Sandomierskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, pt. „Słowem malowane: Miłość niejedno ma imię”. Blisko 80 uczniów ze szkół podstawowych powiatu sandomierskiego wzięło udział w konkursie, prezentując tematyczne wiersze w 3 kategoriach. W czwartek w kategorii klas I-III wystąpiła Oliwia Wieczorek z kl. 3, przygotowana przez p. Justynę Niezgodę. Z kolei w piątek w kategorii klas IV-VI swój kunszt recytatorski zaprezentowali Maja Kowalczyk z kl. 4 i Kacper Kominek z kl. 5, których do konkursu przygotował p. Damian Jędrycha. Z dumą przekazujemy informację, że nasza czwartoklasistka znalazła się w gronie zwycięzców. Sukces Mai jest tym większy, że tylko pięcioro dzieci z kl. IV-VI zakwalifikowało się do finału zaplanowanego na kwiecień br., które rywalizowały w swojej kategorii z 46 uczestnikami. Gratulujemy naszym recytatorom występów, a za Maję trzymamy kciuki w finale. Podziękowania dla rodziców za dowóz dzieci na konkurs.

(DJ)

Foto: p. Wieczorek, p. Kowalczyk, archiwum SCK, DJ