Emilka i Kuba z fantastycznym wynikiem w Gminnym Konkursie Ortograficznym

W czwartek, 14 marca 2024 r. 3 uczniów ze szkoły w Kleczanowie wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Obrazowie. Jakub Pietruszka z kl. 6, Karolina Czech z kl. 7 i Emilia Niewiadomska z kl. 8 pisali dyktando razem z reprezentantami wszystkich szkół naszej gminy. Komisja konkursowa, w składzie której znalazł się nauczyciel i opiekun uczniów z Kleczanowa p. Damian Jędrycha, oceniła łącznie 12 prac. Jak się ostatecznie okazało, najmniejszą liczbę błędów popełnili nasi uczniowie. Otóż, Emilka i Kuba zajęli ex aequo I miejsce. Popełniając identyczną ilość błędów, przeszli do historii konkursu, w którym nie zdarzyło się wcześniej przydzielenie dwóch 1 miejsc. Poza tym Kuba był najmłodszym uczestnikiem tegorocznego konkursu. 4 zwycięzców konkursu w Obrazowie utorowało sobie drogę do powiatowego finału, który odbędzie się w kwietniu w Sandomierzu. Gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki za finał. Podziękowanie dla Pani Niewiadomskiej za dowóz dzieci na konkurs.

(DJ)

Foto: DJ