Dzień Matematyki w klasie trzeciej

We wtorek, 12 marca 2024 r. przypada Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie klasy 3 razem z p. Justyną w tym dniu wzięli udział w grach i zabawach matematycznych, ale pogłębili również wiedzę na temat królowej nauk. Dzieci podczas zajęć z wychowawczynią poznały informacje na temat pierwszych znanych matematyków, takich jak: Pitagoras, Euklides, Kartezjusz czy Tales, ale również zapoznały się z postaciami: Karola Borsuka, Stanisława Ulama, Ady Lovelace czy Wacława Sierpińskiego. Podczas pogadanki uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że matematyka jest nam potrzebna na co dzień, nie tylko na lekcji, ale też w sklepie, w banku, w domu i aptece. Używamy jej nieświadomie w trakcie codziennych czynności. Trzecioklasiści w tym dniu wykonali też plakat, na którym znalazło się hasło ,,,Matematyka jest wszędzie". Uczniowie umieścili na nim nazwy czynności, które związane są z matematyką - odczytywanie godzin na zegarze, liczenie pieniędzy, zapisywanie dat, mierzenie odległości między miejscowościami czy ważenie różnych produktów.

(JN)

Foto: JN