,,Matematyka jest miarą wszystkiego" - święto królowej nauk w kl. 1

,,Matematyka jest miarą wszystkiego" - te słowa Arystotelesa stanowiły motto zajęć w klasie I. 12 marca 2024 r. z inicjatywy wychowawcy p. Ani świętowano Międzynarodowy Dzień Matematyki. Podjęte aktywności miały pokazać, że matematyka jest wszędzie wokół nas, a jednocześnie jest przyjemna i daje wiele radości. Dlatego na informatyce poprzez stronę Matematyczne Zoo uczniowie doskonalili dodawanie i odejmowanie w zakresie 20. Potem rozwiązywali karty pracy oraz różne zagadki, rebusy i zadania tekstowe z ,,matematycznej skrzyni". Na koniec na Koduj - Macie odkodowali kolorowego wiosennego motyla. Dzień Matematyki w klasie I był świetną okazją do dobrej zabawy oraz utrwalania zdobytej wiedzy i umiejętności.

(AB)

Foto: AB