III miejsce Martyny w Powiatowym Konkursie Wiedzy ,,Idę na medycynę!"

W piątek, 8 marca 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Zawierzbiu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy ,,Idę na medycynę!". Uczniowie klas VII i VIII z powiatu sandomierskiego zmagali się z zagadnieniami z zakresu biologii. Szkołę w Kleczanowie reprezentowały ósmoklasistki – Katarzyna Roda i Martyna Suska. Celem Konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań wiedzą biologiczną upowszechnianie wiedzy zakresu anatomii, fizjologii i ochrony zdrowia człowieka, a także kształtowanie umiejętności samodzielnego poszerzania wiedzy i zachowań prozdrowotnych.
Miło nam poinformować, że Martyna zajęła III miejsce w tymże konkursie. Opiekunką była Pani Agnieszka Chmielewska. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom! Dziękujemy p. Joannie Rodzie za dowóz uczennic na konkurs.

(ACh)

Foto: archiwum PSP Zawierzbie, DJ