Imieniny: Irydy, Tamary

,,Super Mocni" z kl. 2 z nagrodą Grand Prix w programie edukacyjnym ,,Szkolne Przygody Gangu Mocniaków"

Super Mocni to ucz. kl. II PSP w Kleczanowie, którzy na „Dzień zbilansowanego odżywiania” z Gangiem Mocniaków zaprosili kolegów z kl. I i III, by wspólnie odkrywać zasady zdrowego odżywiania.

PRZEPIS NA SUKCES !
1. Przedstawienie bohaterów programu ,,Gang Mocniaków”.
2. Rozmowa nt. zdrowego i zbilansowanego jedzenia.
3. Przygotowanie plakatu „Talerz Zdrowia”.
4. Segregowanie zgromadzonych produktów i degustacja.
5. Komponowanie własnych jogurtów z wykorzystaniem jogurtu naturalnego z dodatkiem ulubionych owoców i nasion.
6. Przygotowanie soków owocowo – warzywnych. Porównywanie smaków soków świeżo wyciśniętych z prod. dostępnymi w sklepie. Zwrócenie uwagi na etykiety.
7. Rozwiązywanie zagadek kulinarnych.
9. Spotkanie z dietetykiem: Wpływ właściwego odżywianie na zdrowie człowieka. Wpływ ruchu i prawidłowa postawa.
10. Doświadczenia na mleku i malowanie farbami o zapachu świąt.
11. Zacieśnianie więzi międzypokoleniowej: ,,Gotuję z Babcią i Dziadkiem w domu".(fotorelacja)

Końcowym etapem naszych szkolnych działań było przygotowanie sprawozdania i fotorelacji, które trafiły do firmy Jeronimo Martins Polska SA., właściciela sieci sklepów Biedronka. Z początkiem marca 2024 r. otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, że ,,Super Mocni" z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie zostali laureatami nagrody Grand Prix programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”. Każdy z uczestników warsztatów od organizatora otrzymał dyplom i maskotkę edycji „Gangu Mocniaków”, a na konto szkoły wpłynęło 3 000 zł na dowolny cel, który pozwoli dzieciom rozwijać zdobytą wiedzę i wziąć na widelec kolejne zagadnienia z zakresu komponowania zbilansowanej diety. Dodatkowo w ręce nauczycieli trafiły certyfikaty potwierdzające udział w programie. Dziękujemy za pomoc w realizacji programu Rodzicom i Dziadkom oraz p. Agnieszce Ochmańskiej i Agnieszce Chmielewskiej (dietetyk). Koordynatorem akcji w szkole była p. Anna Tyban . GRATULUJEMY sukcesu wszystkim zaangażowanym w realizację programu w szkole.

Celem programu było przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcenie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia oraz zacieśnianie więzi międzypokoleniowych.

(AT)

Foto: AO, AT