Drugoklasiści o emocjach na zajęciach z psychologiem

W środę, 28 lutego 2024 r.  klasa druga wzięła udział w warsztacie z psychologiem, pt. ,,Emocje - masz Ty i Ja". Podczas zajęć z p. Justyną dzieci dowiedziały się, na czym polega praca psychologa oraz zostały wyjaśnione fakty i mity o tym zawodzie. Już wiedzą, w jakich sytuacjach można zgłosić się do niego po pomoc oraz że nieprawdą jest, iż tylko słabi tego potrzebują. Następnie zapoznały się z definicją emocji, brakiem podziału na złe i dobre. Wiedzą skąd się wzięły i po co nam były w procesie ewolucji, a jaką funkcję pełnią obecnie. Poznały ich nazwy oraz co one nam mówią o nas i tym co czujemy, i jak to wykorzystać w życiu codziennym. Klasa druga poznała sprawdzone sposoby wyładowania tych mniej przyjemnych, chętnie rozpoznawała je na zdjęciach i przytaczała przykładowe sytuacje wywołujące dane odczucia.

(JM)

Foto: JM