,,Radzę sobie ze stresem" - warsztaty z psychologiem w kl. 5 i w kl. 8

W dniu 27 lutego 2024 r. w szkole w Kleczanowie w klasach 5 i 8 odbyły się warsztaty, pt. „Stres i strategie radzenia sobie z nim”, które poprowadziła p. Justyna - psycholog. Podczas spotkania dzieci poznały definicję stresu jako sytuacji subiektywnie zagrażającej dla jednostki i przekraczającej jej zasoby. Podały przykłady sytuacji ze swojego życia, które były dla nich stresujące, zauważając przy tym, że inni niekoniecznie postrzegali je jako zagrażające, co jest w zupełnie normalne. Poznali trzy style radzenia sobie ze stresem, tj. skoncentrowany na zadaniu, emocjach oraz unikaniu, dowiedzieli się, który jest najlepszy, a kiedy warto zastosować inne strategie. Na koniec w grupach zastanawiali się nad konstruktywnym rozwiązaniem fikcyjnych kryzysowych sytuacji, których każdy z nich może doświadczyć w swym życiu. Celem warsztatów była psychoedukacja, integracja zespołu klasowego, doskonalenie umiejętności pracy w grupach oraz kształtowanie skutecznych sposobów rozwiązywania sytuacji stresowych.

(JM)

Foto: JM