Dzień Głośnego Czytania w kl. 0-3

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie z klasy trzeciej razem z wychowawczynią zaprosili do swojej sali młodszych kolegów i koleżanki, aby w ramach szkolnej akcji czytelniczej zaprezentować opowiadanie, pt. ,,Jabłko o innej skórce, przygoda w sadzie". Dzieci z zerówki oraz klas pierwszej i drugiej z dużym zaciekawieniem słuchały opowiastki czytanej przez starszych uczniów. Na koniec wszyscy odbyli króciutką pogadankę, której tematem był morał przeczytanego wcześniej tekstu, a brzmiał on następująco: ,,Każdy z nas jest wyjątkowy i pełen uroku na swój sposób". Ponadto w tym dniu uczniowie klasy 3 przynieśli ze sobą swoje ulubione pozycje książkowe i czytali je na głos swoim kolegom i koleżankom z ławek, a tym samym dołączyli do akcji klas starszych ,,Kwadransik dla czytania".

(JN)

Foto: JN, AT