,,Czerwone jabłuszko po ziemi się toczy..."

28 września 2023 r. uczniowie klasy I wraz z p. Anią świętowali ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia filmu edukacyjnego i pogadanki na temat wartości odżywczych, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Nie zabrakło zabaw polonistycznych i matematycznych. Dzieci układały zdania o jabłkach i ich ,,paskowe" modele, a na edukacji matematycznej poznały liczbę 5 i z pomocą jabłek tworzyły, przeliczały i porównywały zbiory oraz rozwiązywały zadania matematyczne. Na zakończenie wszyscy zajadali się zdrowymi, soczystymi owocami pochodzącymi z sadów Rodziców. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pyszne owoce :)

(AB)

Foto: AB