,,Zdrowo i kolorowo", czyli Dzień Jabłka u zerówkowiczów i trzecioklasistów

Jabłka są najpopularniejszymi owocami na świecie, mają mnóstwo odmian, wspaniały smak i możemy je spożywać pod wieloma postaciami. Światowy Dzień Jabłka, który przypada na 28 września to wspaniała okazja do zdrowego podjadania tych pysznych bomb witaminowych. W ostatni czwartek września zerówkowicze i klasa 3 razem z panią Justyną celebrowali Dzień Jabłka. Maluchy zapoznały się z budową tego wspaniałego owocu, tym w jaki sposób możemy go przetworzyć oraz jak zdrowe jest malutkie, niepozorne jabłuszko. Oprócz tego dzieci grały w owocowe memory, przeliczały, odtwarzały rytmy oraz wykonały pracę plastyczną, stemplując folią bąbelkową czerwone jabłko. Trzecioklasiści zaś przypomnieli sobie jakie są cenne składniki owoców królujących w tym dniu, omówili cykl rozwojowy jabłka oraz wykonali tematyczne karty pracy. Było bardzo kolorowo i przede wszystkim zdrowo.

(JN)

Foto: JN