Międzynarodowy sukces Jasia w konkursie plastycznym

W celu upamiętnienia 800. rocznicy przygotowania żłóbka przez św. Franciszka z Asyżu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie zorganizowała Międzynarodowy Konkurs Plastyczny ,,Żłóbek Betlejemski oczami dzieci i młodzieży". W konkursie wzięło udział 300 prac z Polski i 12 krajów świata: Boliwii, Brazylii, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Etiopii, Indii, Kazachstanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, Węgier.  26 maja 2023 r. odbyło się spotkanie jury w formie telekonferencji. Prace oceniali m.in. prof. Bożena Kuklińska wieloletni kierownik Katedry Sztuki Uniwersytetu Lubelskiego oraz Magdalena Stróżek - malarka wolińska. W kategorii wiekowej do lat 6 wyróżnienie otrzymał nasz przedszkolak z klasy 0 Jan Nowak za pracę wykonaną pod opieką wychowawcy p. Ani Bujak. Oprócz niego prace konkursowe wykonały: Lena Bober i Julia Wieczorek. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów ! :)

(AB)

Foto: AB