Kreatywni pierwszoklasiści w zabawie ,,Królu, Królu..."

W dniu 6 października 2022 r. uczniowie klasy pierwszej na zajęciach rozwijających kreatywność z p. Kasią rozwijali takie umiejętności jak: współpraca w grupie, pomysłowość i kreatywność podczas gry ,,Królu, Królu..." Zabawa ta polega na tym, że jedna osoba z grupy zostaje ,,królem", który za pomocą tabliczek: z cyframi oraz symbolami zwierząt, bez słów sygnalizuje, ile i jakie kroki mają zrobić do niego dzieci. Osoba, która pierwsza dotrze do KRÓLA, sama zostaje Królem i zabawa zaczyna się od początku. Podczas tej gry dzieci uczą się w atmosferze zabawy tworzyć proste algorytmy graficzne, mając przy tym mnóstwo radości. Rozwijają też swoje umiejętności komunikacyjne. Zabawa ta pozwala także zwrócić uwagę na ograniczenia komunikacji człowiek - maszyna i konieczność kodowania informacji tak, by była ona zrozumiała dla odbiorcy.

(KJ)

Foto: KJ