Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole

W dniach 23 – 30.09.2022 r. Szkoła Podstawowa w Kleczanowie przystąpiła do inicjatywy Europejski Tydzień Sportu pod hasłem ,,Aktywność fizyczna równa się zdrowie", którą koordynował p. Zygmunt Ziomek. W planie tygodniowych obchodów znalazła się przede wszystkim edukacja naszych dzieci, mająca na celu wykształcenie odpowiednich prozdrowotnych zachowań i przekonania o zaletach aktywnego trybu życia. W tym celu obchodom tygodnia aktywności w naszej szkole towarzyszyły: wystawa tematycznych plakatów, pogadanki o zdrowiu na godzinach wychowawczych, promocja niskokalorycznej żywności i akcja „zdrowe podjadanie”, którą zwieńczył dzień owocowy. Dominującą była jednak aktywność fizyczna, która w różnych formach i w postaci szeregu zajęć zaplanowana została na cały wspomniany tydzień. Propozycjami starano się objąć jak najszerszą grupę dzieci i młodzieży, nie tylko tych, na co dzień aktywnych, ale i także tych, u których aktywność ogranicza się jedynie do obowiązkowych godzin wychowania fizycznego. Sporym zainteresowaniem cieszyły się taneczne przerwy, w trakcie których królowała popularna „Jerusalema”. Gromadziła ona podczas przerw sporą grupę uczniów i to bez względu na przedział wiekowy. Ponadto najmłodsi chętnie rywalizowali miedzy sobą w tradycyjnych wyścigach rzędów. Klasy starsze wzięły także udział w mini turnieju koszykówki, piłki nożnej, a także turnieju tenisa stołowego. Liczna grupa uczestniczyła w międzyklasowych rywalizacjach w grach i zabawach ruchowych. Na zakończenie sportowego tygodnia w sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie przeprowadzonych działań z udziałem p. Dyrektor, która uczestnikom wręczyła słodkości.

(ZZ)

Foto: ZZ, JK, AB, ACh, JN