Konkurs czytelniczy klasy III z udziałem publiczności

29 września 2022 r. w szkole w Kleczanowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas młodszych udowodnili, że można czytać innym i że potrafią to robić dobrze. Klasa III wzięła udział w ,,Konkursie czytelniczym" i zaprezentowała publiczności wiersze wybitnych, polskich poetów. Usłyszeliśmy ciekawe interpretacje. Dzieci czytały, recytowały z pamięci, śpiewały. Uczniowie klasy III zaangażowali się w to działanie bardzo aktywnie. Najciekawsze interpretacje zostały nagrodzone drobnymi upominkami od jury (p. Dyrektor J. Szostak, polonista p. D. Jędrycha,  muzyk i bibliotekarka p. E. Krzemińska). Na I msc. znalazła się Ewa Cieśla, na II msc. Maja Kowalczyk, na III msc. Lena Pasiek. Wszyscy uczniowie klasy III otrzymali słodkie upominki. Udowodnili, że potrafią pięknie czytać. Klasę III przygotowała p. Beata Jakuła. Pomysłodawcą konkursu była pani bibliotekarka Ewa Krzemińska. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w tę akcję.

(EK)

Foto: DJ, JN