Drugoklasiści świętowali Dzień Kropki

We czwartek, 15 września 2022 r. drugoklasiści obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie razem z p. Justyną wykonali kropkowe zadania matematyczne, stworzyli swoje kropki za pomocą kodowania i kostki do gry. Obejrzeli bajkę pt. ,,The dot", której bohaterką jest Vashti, dziewczynka właśnie dzięki kropce uwierzyła w siebie i odkryła swój talent. Po zapoznaniu się z tą ciekawą historią dzieciaki z 2 klasy postanowiły ułożyć z przyniesionych przez siebie zakrętek drzewo owocowe, nawiązując do zagłębia jabłkowego znajdującego się w okolicznych wioskach, ponadto każdy namalował drzewo swoich talentów rysując na nim swoje umiejętności. Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień ten ma zachęcić do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu.

(JN)

Foto: JN