Międzynarodowy Dzień Kropki w kl. IV-VII

Międzynarodowy Dzień Kropki to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją do powstania "Międzynarodowego Dnia Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. W związku z tym dniem uczniowie klasy 5 na zajęciach z p. Kasią wykonali kolaż z kolorowych kropek a także obliczali działania i zgodnie z kodem "kropkowali" pola odpowiedzi. Młodzi artyści mogli wykazać się swoją inwencją twórczą i pobudzić wyobraźnię.Uczniowie klas IV, VI, VII na zajęciach z p. Moniką zaakcentowali Dzień Kropki przychodząc tego dnia w strojach w kropki. Na twarzach i rękach narysowali sobie kropki jako kolorowe piegi. Rozwiązywali zadania z zakresu kodowania wymagające rysowania kropek.

(KJ/MB)

Foto: KJ, MB