Kleczanowskie akcenty na Święcie Jabłka w Obrazowie

W dniach 10 i 11 września 2022 r.  po dwóch latach przerwy Obrazów znów stał się jabłkową stolicą Europy, bowiem w sobotę i niedzielę odbyło się XXI Jabłkobranie.

Pierwszego dnia miały miejsce biegi dziecięco- młodzieżowe na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Wśród licznych uczestników uczniowie kleczanowskiej podstawówki uplasowali się na wysokich miejscach. Trenerem młodych zawodników był pan Zygmunt Ziomek.

Drugi dzień Europejskiego Święta Jabłka rozpoczęła uroczysta Msza Święta, po której  barwny korowód przeszedł na plac przed Samorządowe Centrum Kultury. Szkołę Podstawową w Kleczanowie reprezentował poczet sztandarowy z opiekunami oraz pani dyrektor Jolanta Szostak wraz z delegacją nauczycieli. Jak zawsze w harmonogramie Jabłkobrania znalazły się występy artystyczne przygotowywane przez każdą ze szkół naszej gminy. Kleczanowscy uczniowie zaprezentowali kilka tańców i piosenek. Zgromadzeni mogli podziwiać na scenie uczniów klasy II w ,,tańcu ze wstążkami’’ do utworu, pt. ,,Croatian Rapsody’’, przygotowanych przez wychowawczynię p. Justynę Niezgodę. Później Maja Kowalczyk i Ewa Cieśla, uczennice klasy III, zaśpiewały utwory Natalii Kukulskiej - ,,Puszek Okruszek’’ oraz ,,Bal moich lalek’’. Następnie uczniowie z klasy III wykonali energiczny układ choreograficzny, pt. ,,Tańcz, tańcz, tańcz’’.  Klasa ta szlifowała swoje występy pod okiem wychowaczyni p. Beaty Jakuły i p. Justyny Tarki. Na koniec uczniowie z klas VI-VII: Maja Ababsa, Katarzyna Terlecka, Katarzyna Roda, Michał Jackowski oraz Sebastian Juda zaśpiewali utwory ,,Dach’’ (z  repertuaru Sound’n’Grace) oraz ,,Szary świat’’ (wykonywany na co dzień przez Kwiat Jabłoni i Sanah). Młodych artystów przygotowała p. Ewa Krzemińska.

Oprócz pięknych występów artystycznych i sukcesów podczas zawodów sportowych szkoła w Kleczanowie może poszczycić się też talentami kulinarnymi wśród mam. Otóż panie Katarzyna Zimnicka i Ewelina Kot zdobyły I i III miejsce na podium w konkursie na ,,Najsmaczniejszy wypiek jabłkowy’’. Gratulujemy !!!

(JN)

Foto: JN, AM, rodzice uczniów, archiwum UG w Obrazowie