Mamy to ! Pomiary jakości powietrza w Kleczanowie już możliwe

W pierwszym tygodniu września 2022 r. na budynku Szkoły Podstawowej w Kleczanowie pojawiły się elektroniczne czujniki smogu, które systematycznie dokonują pomiarów jakości powietrza w naszym otoczeniu. Aktualne odczyty pomiarów są widoczne dzięki zamontowanej tablicy informacyjnej LED, która pokazuje wartość stężenia pyłu PM2,5 i informuje o jakości powietrza. Póki co stan powietrza w Kleczanowie jest bardzo dobry.  Urządzenie to zainstalowano w ramach projektu „ESA dla OSE - 1200 czujników smogu”, do którego przystąpiła nasza szkoła. Już wkrótce ruszą szkolenia dla nauczycieli i zajęcia o smogu dla uczniów z wykorzystaniem cyfrowych materiałów z platformy e-lerningowej.

(DJ)

Foto: DJ