Lekcja kleksografii w klasie czwartej

Czwartoklasiści z naszej szkoły omawiali ostatnio na lekcjach j. polskiego z p. Damianem ”Akademię pana Kleksa” J. Brzechwy. Z zaciekawnieniem poznawali przygody profesora Ambrożego i jego uczniów. Zachwyt wzbudziły w nich przedmioty, których nauczano w akademii. Dlatego też w piątek, 22 października 2021 r. na języku polskim mieli możliwość uczestniczenia w lekcji kleksografii. Na czym polegała taka lekcja ? To proste: „ Kleksografia polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka kleksów, a potem arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się na papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt, postaci. Do nich dopisujemy odpowiednie historyjki (…)” ( J. Brzechwa)

Wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie nadawali tytuły swoim namalowanym farbami kleksom i opisywali je. Na koniec układali do nich krótkie rymowanki. Dzięki  takiej lekcji każdy - choć na chwilę - mógł poczuć się jak uczeń pana Kleksa. :)

(DJ)

Foto: DJ