Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Jak to w średniowieczu się żyło, czyli ,,żywa" lekcja historii z grupą ..Rekonstrukto"

W poniedziałek, 18.10.2021 r. uczniowie z kl. 0-VIII oraz przedszkolaki z akademii wzięli udział  w naszej szkole w pokazie historycznym "Życie i kultura w średniowieczu". W humorystycznej prezentacji dzieci i nauczyciele wysłuchali opowieści o średniowieczu. Zapoznali się z ekwipunkiem i uzbrojeniem rycerza, poznali średniowieczne obyczaje i kulturę, prawo,  w tym małe tortury, podziały społeczne, wierzenia i ich skutki.  Byli świadkami pojedynku, niektórych pasowano na rycerzy, innych zakuto w dyby i sądzono wg średniowiecznego prawa. Obejrzeli kolekcję rekwizytów. Spotkanie z  Grupą Artystyczną ,,Rekonstrukto" było interesującą lekcją historii, która przybliżyła wszystkim w oryginalny sposób epokę średnowiecza.

(DJ)

Foto: DJ, AM, ACh