Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Wyniki szkolnego konkursu ,,Bezpiecznie w necie" - DBI cz. 2.

We wtorek, 16 lutego 2021 r. w Szkole Podstawowej w Kleczanowie został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczno-Literacki na plakat w  kl. I-IV i komiks w kl. V-VIII, zorganizowany z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, pn. „Bezpiecznie w necie”. Na konkurs, który trwał od 3 do 11 lutego 2021 r., wpłynęło łącznie 37 prac, w tym 22 plakaty i 15 komiksów. Komisja w składzie: Dyrektor Szkoły Ewa Biernacka. plastyk Anna Tyban i polonista Damian Jędrycha oceniała prace według kryteriów: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność pomysłu, technika wykonania, samodzielność. W dwóch kategoriach przyznano I, II, III miejsca oraz wyróżnienia.  Gratulujemy wszystkim uczniom udziału w konkursie, a  w szczególności zwycięzcom.

Lista zwycięzców w konkursie ,,Bezpiecznie w necie":

>kategoria I -plakat (kl.I-IV):

I miejsce:  Dominika Ziarno (kl. III), Kornel Bednarski (kl. IV)

II miejsce: Kamil Kozioł (kl. II)

III miejsce: Bartosz Kwaśniewski (kl. I), Kacper Kominek (kl. II)

wyróżnienia:  Amelia Forc (kl. III), Oliwia Małkiewicz (kl. IV), Kinga Kula (kl. IV)

>kategoria II - komiks (kl. V-VIII):

I miejsce: Milena Ziarno (kl. VII b)

II miejsce: Kacper Adamczyk (kl. V), Zuzanna Modras (kl. VII a)

III miejsce: Mateusz Chorab (kl. V), Paulina Cieśla (kl. VII b)

wyróżnienia: Katarzyna Terlecka (kl. V), Wiktoria Kwaśniewska ( kl. VII a)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział oraz upominki, zaś laureaci dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ponadto każdy autor pracy konkursowej z kl. IV-VIII otrzyma wpisaną do dziennika ocenę celującą lub bardzo dobrą + z przedmiotów: informatyka, plastyka i język polski, zaś dzieci z kl. I-III ocenę u swoich wychowawców. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano w marcu br. (o dokładnym terminie uczniowie zostaną poinformowani).

Pomysłodawcami konkursu ,,Bezpiecznie w necie" byli nauczyciele: A. Tyban i D. Jędrycha. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane w szkole w formie wystawki na dolnym korytarzu, wszystkie plakaty i komiksy można również obejrzeć na stronie szkoły w galerii poniżej.

Cele konkursu ,,Bezpiecznie w necie":

1. Promocja pozytywnego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież.

2. Propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

3. Inspirowanie dzieci do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich i plastycznych.

4. Rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności.

5. Możliwość prezentacji autorskich pomysłów.

6. Aktywny udział uczniów w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.

(DJ)

Foto: AT, DJ