Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Z nagrodami w Gminnym Konkursie ,,Gmina Obrazów bez tajemnic"

W czwartek, 11 lutego 2021 r. w sali posiedzeń Rady Gminy w Obrazowie odbyło się podsumowanie konkursu „Gmina Obrazów bez tajemnic – na tropie historycznych poszukiwań”. Uczestnikami konkursu byli chętni uczniowie z kl. 4-8 ze szkół z terenu gminy. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazło się pięcioro dzieci ze szkoły w Kleczanowie, które przygotowały albumy i prezentacje multimedialne o miejscowościach, w których mieszkają: Kleczanowie, Komornej, Węgrcach Panieńskich i Zdanowie. Są to:

- Kacper Adamczyk z kl. V,

- Emila Niewiadomska z kl. V,

-Julia Kozioł z kl. VII a,

-Michał Zalewski z kl. VII a,

-Milena Ziarno z kl. VII b.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli: Wójt Gminy Obrazów Krzysztof Tworek (patron konkursu), Teresa Szczudło- Przewodnicząca Rady Gminy w Obrazowie oraz przedstawiciele organizatorów konkursu ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie - Pani Dyrektor Dorota Kiliańska oraz nauczycielka Anna Chuchnowska.

Gratulujemy uczniom, dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w konkurs oraz w dniu odbioru nagród. Opiekunem merytorycznym prac naszych uczniów był polonista p. Damian Jędrycha.

Celami gminnego konkursu było m.in. szerzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań przeszłością małych ojczyzn, popularyzacja wiedzy o historii miejscowości należących do Gminy Obrazów, krzewienie wartości i postaw patriotycznych oraz promocja miejscowości, z których pochodzą uczestniczy projektu.

(DJ)

Foto: J. Adamczyk